Evlilik Hayatı Ve Aile Hukuku

Resim bulunamadı

ratings_users: 0

ratings_score: 0

ratings_average: 0

Tanıtım Yazıları

15 Ağustos 2019

ekledi.

Yorum Yaz

29 kez incelendi.

Evlilik Hayatı Ve Aile Hukuku

Toplumsal yaşamda en etkili faktör aile hukukudur. Eğer aile içerisinde hukuk yoksa o toplumun temeli sağlam değildir. en ufak sarsıntılarda yıkılmaya meyillidir. Güçlü ve geleceği olan bir toplum inşa etmek için evlilik hayatı ve aile hukuku hakkında insanları bilgilendirmek şarttır. Aile ortamında düzen ve doğru iletişim olduğu takdirde toplum için sağlam karakterli bireyler yetişebilir.

 Eğer bu düzen yoksa veya yanlış işleniyorsa yine yarım tabanlı bir topluk oluşur. Ayrıca toplum dışında da kişilerin iyi bir hayat sürebilmeleri için bu hukuka ihtiyaçları vardır. Aile aynı zamanda insan hayatının tabanıdır. Burada öğrenilenler asla unutulmaz ve gelecekte koşulsuz karşınıza çıkar. Aile hukukunun temeli kişiler arasındaki anlayış ile sağlanır. Ev ortamında paylaşılan bilgiler ve kişisel davranışlar yetiştirilen kişinin karakterini oluşturur.

 İslam’da Çocuk Terbiyesi ve Eğitimi Nasıl Olmalı?

 İslam dininde çocuklar küçük yaşlarda öğrenmeye ve eğitilmeye başlanması öngörülür. Çocukların yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmesi tavsiye edilir. Özellikle terbiye konusunda İslam dini hem hoş görülü hem de katı kurallar barındırır. İslam’da çocuk terbiyesi ve eğitimi aslında bilinen dışında hoş görü tabanlıdır. Katı kurallar sadece öğrenme sürecini hızlandırmak ve verilen bilgilerin kalıcı olması içindir.

 ​​​​​​Küçük yaşlardaki çocuklar için ise hiç bir kural koyulmadan öğrenim görmelerine izin verilir. böylelikle çocukların öğrendikleri bilgileri sevmeleri sağlanır. İslam kurallarına göre terbiye alan bir çocuk hem toplum hayatında hem de kişisel yaşamında duru ve insanlar tarafından sevilen bir kişiliğe sahip olur.

Etiketler:

Yorum Yaz